Bmdizayn Dijital Medya

Bmdizayn Dijital Medya

Merhabalar yeni bir makale ile daha birlikteyiz. Geçen makalemizde bmdizayn Twitter hesabimizdan ve yöneticimiz oya hanimdan bahsetmiştik. Bugün ise Bmdizayn dijital medya hakkında bilgi vereceğiz.

Dijital medya hakkında bilgi lvermeye başlamadan önce Twitter hesabimiz hakkinda yeni bir bilgiyi aktaralım. Twitter hesabımiz en son 1k yi geçtiğini duyurmuştuk. Şimdi ise 3k olduğu haberini duyurmuş olalım. Hizla büyümeye devam ediyor diyerek dijital medya bölümünze gecelim. bmdizayn dijital medya aslında işimizin temeli diyebiliriz. Toplum olarak dijital ortam üzerinde yaşıyoruz desek abartmış olmayız.

bmdizayn dijital medya

bmdizayn dijital medya

Dijital medyanın hayatimizdaki önemi nedir?
Hepmiz her işimizi telefon, tablet veya bilgisayarlarımızdan yapıyoruz. Firmalar tanıtımlarıni ve ürünlerini , covid nedeniyle okullar kapanınca öğretmenler ve öğrenciler Uzaktan eğitimlerini, film ve dizi severler sevdiği takip ettikleri programları ve 7 den 70 e her yaş grubunun kullandığı sosyal medya yani tüm hayattimiz dijital medya üzerinde devam ediyor. Biilyorsunuz daha bir kaç gün önce bmdizayn facebook, İnstagram ve Watsapp çöktü. Hem iş hemde sosyal medya bagimlilari oldukça zor anlar yaşadılar. 7, 8 saatliik bir kesinti yaşandı ama adeta cildiranlarda olmadi degil. Hatta sanal ortam üzerinden tanışıp sevgili olan kişiler bile irtibat koptu aşklar tehlikeye girdi esprisi bile komik bir şekilde gündem oldu. Yani dijital medya nın hayatımızdaki önemini görmüş olduk.

Dijital Medya nın Olumsuz Etkileri Varmı?
Dijital medya tabiki olumlu olduğu kadar olumsuz etkileride vardır. Yani olumsuz derken nasıl kullandığımıza bağlı kullanırken ölçüyü kaçırırsak olumsuz etkileniriz. Gerek cep telefonunu gerek tablet gerekse de bilgisayar başında haddinden fazla zaman geçiridigimiz taktirde bağımlılığa neden oluyor bu durum karşısında sağlığımız olumsuz yönde erkileniyor. Bir başka bakış açısıda dijital medya bağımlısı olduğumuzda reel hayatla bağlantılarımızda zorlanmalar yaşamaktayız. Anlatmış olduğumuz gibi teknolojik bir dönemin insanlarıyız. Yaptığımız işler, eğitimimiz, eğlencemiz her şeyi teknoloji üzerinde yaşıyoruz. Bu imkanları belirli proğramlı bir şekilde uygulayıp ona göre hareket edersek dijital medya üzerinde her istediğimizi rahat bir şekilde yaparız, abartırsak ise zararını görürüz.

bmdizayn dijital medya

BLOG UZMANI

Leave a Replybmdizayn

bm dizayn